piątek, 6 stycznia 2017

Aktualizacja portfela - grudzień 2016

Z małym poślizgiem grudniowa aktualizacja portfela. Zgodnie ze strategią trzeba pozamykać pozycje które nie przyniosły wymaganego zysku w ciągu dwóch lat kalendarzowych. Ponadto zamykamy (po cenach z sesji 05.01) pozycję wykazującą zysk większy niż 50%:

KGHM: +56%

Następne operacje były wykonane zgodnie z zapisem ze strategii:

9. Kiedy sprzedajemy akcje? Jeśli zrobią zysk 50% lub jeśli nie osiągnęły 50% zysku, po upływie 2 lat kalendarzowych od roku zakupu. Czyli jeśli kupione były w roku 2013 i nie było 50% zysku, to sprzedawane są bezwarunkowo w grudniu roku 2015.  

W efekcie portfel opuszczają walory które kupione w roku 2014 aż do dziś nie przyniosły oczekiwanego zysku. Wyjątkiem jest Sadovaya, gdzie rok temu był to walor zawieszony, więc nie dało rady wtedy sprzedać:

AMBRA, SADOVAYA,
 
Za wolne środki zakupowane są nowe akcje:

HELIO, RELPOL

Szczegóły przeprowadzonych transakcji można obejrzeć tu.

Szczęśliwego Nowego Roku!

3 komentarze:

  1. Od kiedy zacząłeś się w to bawić? Kurcze, bardzo fajnie to wygląda, a sama strategia wydaje się niesamowicie konkretna, ale raczej ciężko jest tak po prostu zacząć z dnia na dzień?

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba z nowym rokiem tak dobre wyniki, że aż strach publikować ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie, że dzielisz się tymi wszystkimi informacjami. Dzięki temu nawet początkujący mogą próbować swoich sił na giełdzie.

    OdpowiedzUsuń