niedziela, 10 lutego 2013

Portfel 'akcjegrahama' uruchomiony

W nawiązaniu do ostatniego wpisu informuję że Artur uruchomił już portfel.

W części obligacyjnej został wypełniony po równo funduszami obligacji: UniKorona Obligacje, PZU Papierów Dłużnych POLONEZ oraz Skarbiec Obligacja.

Część akcyjna miała zostać wypełniona trzydziestoma spółkami, które wyłoniliśmy w pierwszej kolejności spośród tych aktualnie spełniających kryteria "przedsiębiorczy inwestor":
1)      MIRBUD
2)      FASING
3)      ROBYG
4)      LENA
5)      PRAGMAFA
6)      KRAKCHEM

Pozostałe spółki zostały wyłonione przy pomocy filtra C/Z<7, C/WK<1,2 i Kap.Wł /
Aktywa<0,5. Oto lista:

7)      ARTERIA
8)      ASTARTA
9)      ATLANTIS --> AMICA
10)  BEDZIN
11)  EKLOP --> DOMDEV
12)  08OCTAVA
13)  GREMMEDIA
14)  HAWE
15)  INSTALKRK
16)  MIT
17)  NETIA
18)  PGE
19)  POLICE
20)  PULAWY
21)  RANKPROGR
22)  ROPCZYCE
23)  SADOVAYA
24)  SKYLINE  --> HYDROTOR
25)  SOLAR
26)  SOPHARMA
27)  TAURONPE
28)  UNIMA
29)  VINDEXUS
30)  ZASTAL
 
Taką listę wygenerował system. Z nielicznymi wyjątkami są to małe i bardzo małe spółki, niejednokrotnie "po przejściach". W ramach doboru portfela chcemy obiektywnie kierować się metodą a nie subiektywnym zdaniem o wskazanych przez metodę spółkach. Mimo wszystko pozwoliliśmy sobie na pewną dozę subiektywizmu (zaznaczoną na liście). Z listy kandydatów zostały usunięte spółki w których głównym udziałowcem jest Pan Mariusz Patrowicz: ELKOP i ATLANTIS oraz spółka SKYLINE. Nie będziemy tutaj uzasadniać tej decyzji, po prostu uznajmy ją za subiektywną decyzję inwestora. Zamiast tych spółek na listę trafiły AMICA, HYDROTOR oraz DOMDEV - każda z nich spełnia wszystkie kryteria "przedsiębiorczy inwestor" poza jednym (Amica nie wypłaciła w zeszłym roku dywidendy, a Hydrotor i DomDev nie miały zysku wyższego rok temu niż pięć lat temu). Wątpliwości dotyczyły również kilku innych spółek, np. tych o niskim F-Score (ASTARTA, SADOVAYA czy HAWE) czy mikroskopijnej kapitalizacji (np. UNIMA), ale zapadła decyzja aby nie majstrować już więcej przy decyzjach systemu i dać mu szansę.

Wygenerowanie listy spółek i wykonanie transakcji kosztowało zakładane minimum wysiłku. Zobaczymy jak będzie z wynikami.

Przewidujemy comiesięczną dopłatę do portfela 3000 zł przy podziale 50/50 na akcje i fundusze obligacji.

Uwzględniamy prowizje za obrót akcjami oraz opłaty dystrybucyjne zgodne z regulaminem danego funduszu inwestycyjnego.

Portfel prowadzony jest pod nazwą akcjegrahama i jest dostępny publicznie pod adresem http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,259920.html

A teraz chętnie posłuchamy Waszych komentarzy :)

3 komentarze:

 1. co z tym patrowiczem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy inwestuje w to co chce. Jeśli ktoś ma ochotę, to inwestuje w spółki, których core-biznesem zdaje się być spekulacja-manipulacja akcjami innych spółek swojego właściciela. My się nie zdecydowaliśmy.

   Usuń
  2. Też bym się nie zdecydował, tylko ciekaw byłem opinii dot. tego Pana bo też wcześniej mi się jakieś negatywne opinie obiły w sprawie tego Pana.

   Usuń